En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Chloe Eau de Parfum Bayan Parfüm

Chloe markasının Chloe Eau de Parfum modeli, hafif ve taze ama baştan çıkarıcı. Tümüyle dışa dönük olmayan bir tarzda kadınsıdır. Anlaşmaları ustalıkla birbirlerine karşı oynuyor ve aynı anda zarif ve cazip hale getirerek izleyiciyi baştan çıkarıyor. Parfüm çok yönlüdür, günlük kullanım için tasarlanmıştır ve birinin benzersiz imza kokusu olmak için daha uygundur. Chloe edp 2008 yılında piyasaya çıktı. Chloe Eau de Parfum, Amandine Clerc-Marie ve Michel Almairac tarafından oluşturuldu.

Üst Nota
Şakayık

Şakayık

Frezya

Frezya

Liçi

Liçi

Gül

Gül

Orta Nota
Müge

Müge

Manolya

Manolya

Alt Nota
Kehribar

Kehribar

Sedir

Sedir

Chloe Eau de Parfum Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Chloe Eau de Parfum Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 12 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 76 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 57 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
76%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
57%
12 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
83%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
17%
6 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
33%
GECE
GECE
67%
6 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
55%
Orta Nota
26%
Alt Nota
19%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
17%
YAZ
YAZ
17%
SONBAHAR
SONBAHAR
33%
KIŞ
KIŞ
33%
6 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-60 Yaşlar için uygun
2008 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 95
2839 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Chloe Eau de Parfum Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
6 Adet Oy Kullanılarak
57 Puan Aldı

Chloe Eau de Parfum Bayan Parfüm Yorumları

İlkbahar ve yaz için en sevdiğim koku. Çiçekli toz notaları ile bu kombinasyonu tek kelimeyle harika. Şakayık, liçi, frezya ve tabii ki birçok gül, gününüzü daha neşeli ve parlak kılan bu çarpıcı şaheserde çok iyi harmanlanmıştır. Taze, çiçeksi ama aynı zamanda tozlu, uzun ömürlü ve fark eidlmesi süper. Üzerimde 8 saate kadar, kıyafetlerde daha da kalıcı ve giyerken çok fazla iltifat aldığım parfüm. Bu parfüme bayılıyorum.
Bu benim imza kokumdu, birçok şişeden geçtim ve bir keresinde yanlışlıkla eau de toilette satın alma hatasını yaptım ve ikisi arasındaki fark kokuya olan ilgimi kaybetmeme neden oldu. Eau de parfum, tuvaletten çok daha üstün ve beni kokuya aşık etti ve şişeyi bitirdikten sonra yeni bir tane daha almadım. Kısa süre önce, eşsiz şakayık, liçi, gül kokusunu ve onu giydiğim anıları ne kadar özlediğimi hatırladım ve EDP'yi aldığımdan emin olarak net üzerinden yeni bir şişe aldım. Ben ve en sevdiğim parfüm bir kez daha bir araya geldik
Bu gerçekten güzel, hafif, beyaz çiçekli bir parfüm. Çok masum ve ağırbaşlı. Katılabileceğim bir düğünde giyeceğim bir şey gibi kokuyor. Bir gelinin özel gününde giyebileceği bir şey gibi kokuyor. Kısacası güzel.
Ne kadar güzel bir taze koku. Çok uzun ömürlüdür ve kolayca bir imza kokusu haline gelebilir. Bunu gün boyunca ilkbahar ve yaz mevsimlerinde giyerdim ve karşılaştığım en iyi ofise uygun kokulardan biri olduğunu hissediyorum. Güvenli bir kör satın alma olabilir ama siz yine de bir mağazada test parfüm deneyin.
Bu hoş bir koku ve birçok kişi tarafından açıkça seviliyor. Ancak kağıt üzerinde güzel olsa da bana uymadı. Bu parfüm hakkında söylenecek bir şey var sa kalıcılığının inanılmaz olduğudur. Bütün gün kokuyor. Severseniz harika.
Chloe edp iyi bir parfüm, kullandığım zaman hep iltifat alırdım. Cildimde çok uzun süre kalıcı, 8 saatten fazla. Bazen saçıma püskürtüyorum ve ertesi sabah hala kokusunu alabiliyorum. Yumuşak çiçeksi, pudramsı, kadınsı ve zarif. Bu parfüm için her zaman iltifat almama rağmen en favori parfümüm değil.
Tatlılık had safhaday. Yine de özellikle gençler için tavsiye ederim.
Bunu sevmiyorum. Kokusunu alabildiğim tek şey 1. spreydeki kehribar notaları ve çok güçlü. Birkaç saat sonra bile gül dahil diğer notaların kokusunu alamıyorum.
Herkesin ve annelerinin bu parfüme sahip olduğunu biliyorum, ama iyi bir sebeple, değil mi? Başkalarında koklamaktan her zaman mutlu olduğum birkaç kokudan biri. Her yerde bulunmasına rağmen, bu kokuyu ilişkilendirdiğim tek kişi üniversiteden ev arkadaşımdı. Bunun her mevsimde, hemen hemen her yaşta (18 ) güzel olacağını düşünüyorum.
Bu güzel bir koku. Bana klas, feminen, profesyonel bir kadını hatırlatıyor. Bir gündüz parfümü, sadece baharda değil, yıl boyunca çalıştığını görüyorum. Maalesef karantina boyunca keskin/metalik nota burnumu rahatsız etmeye başladığı için Chloe'yi kapalı mekanlarda uzun süre giyemeyeceğimi keşfettim.
Bu güzel bir parfüm olsa da ve bu kadar çok insanın neden hoşlandığını anlasam da ben bu parfümden pek keyif almıyorum.
Bunu giymek çok kolay. Bunu giydiğinizde feminen ve temiz kokacaksınız. 20 ve üstü yaş için ideal. Bu bir iş görüşmesinde, akşam yemeğinde, dişçide, ilk buluşmada... gerçekten herhangi bir yerde giyilecek bir şey. Beğenmek oldukça kolay.
evimli . Güzel . Taze . Bu parfümden hoşlanmamak benim için zor, bence piyasadaki en öne çıkan parfüm değil ama gerçekten ferahlatıcı ve birçok tasarımcı kokusunda bulunan korkunç ve genel DNA'ya sahip değil. Her türlü resmi etkinlik için koleksiyonunuzda bulundurmanız faydalı olabilir.
Ben genellikle çiçeksi kokuları seven bir kız değilim ama bu çok güzel. Bana güzel bir kızı hatırlatıyor. Çiçek kokuları genellikle migrenimi tetikler ama bu tetiklemedi. Güzel 20 ml'lik bir şişem var ve küçük şişeyi kullandığımda 50 ml'lik bir şişe alacağım.
3-4 saat sonra koku gittiği için bunun yeniden formüle edilmiş olabileceğini düşünüyorum. Eski şişem daha kalıcı. Genç ve sofistike bir bayan için uygun, mükemmel, zararsız bir koku.
Bu benim düğün parfümümdü. Temiz, klasik, yeni giysi ve makyaj kokuyor. Bir odayı kadınlık ve güzellikle doldurur. Onu seviyorum ama güçlü ve baskın hissettirebileceğinden dolayı özel günler için saklıyorum.
Bu çok hoş bir klasik. Liçi ve gül karışımı çok eşsiz kokuyor. Taze ve iyi aynı zamanda çok yönlüdür. Bir imza parfümü olarak mükemmel (ve şişesi çok güzel görünüyor).
Şahsen benim için liçi biraz can sıkıcı olabilir. Ben biraz daha tatlı olmasını tercih ederdim ama eğer kokularınızda birkaç ekşi notaya aldırmazsanız, bu sizin için bir seçenek olabilir.
Bu kokuyu çok seviyorum. Çok hassas ve temizdir. Kadınsı ama tatlı değil, tercih ettiğim şey de zaten bu. Taze çamaşır gibi koktuğunu söyleyen insanlarla aynı fikirdeyim. Temiz kokan ama çok sabunlu olmayan bir parfüm bulmak benim için zor, bu yüzden şimdi buna sahip olduğum için mutluyum. Bunu tiksindirici yapan şey ise ekşi olması, sanırım liçii notası, ekşiliği hiç hoş değil çünkü bu da bazı meyveler veya çiçekler gibi doğal bir şekilde ekşi. Liçi notası olmasa tek kullanacağım model olurdu. Bir diğer olumlu yanı ise bu konudaki gülün çok genç ve gerçekçi olmasıdır. Sentetik olmadan havadar kokuyor.
Çiçekleri severim ve klasik kokuları severim. Ancak bundan şiddetle hoşlanmıyorum. Parfüm gibi kokmaz, temizleme sıvısı gibi kokar. Çok keskin, soğuk, katı ve kare. Herhangi bir özgünlük yok. Şampuan gibi koku.
Bu güzel, çiçeksi bir koku arayan herkese tavsiye ettiğim bir şey. Çoğu zaman gül/şakayık hayranı değilim ama liçi ile eşleştirildiğinde taze ve canlı oluyor. Bu, gevrek şakayık ve gül patlamasıyla açılır. Biraz keskin ama çabuk yumuşar. Liçinin tatlılığı gelir ve her şeyi yuvarlar. Genç biri üzerinde çalışmak için yeterince modern ama yine de klas bir havası var. Daha kadınsı hissetmek istediğim günlerde kullanmak için bunu koleksiyonumda bulundurmayı seviyorum. Mükemmel günlük çiçek parfümü.
Yumuşak, zarif ve taze. Şakayık öne çıkıyor ve belki de ona zarif kadınsı özelliğini veren şey bu. Böyle kokuları pek koklamadım. Sade bir zarafete sahiptir ve her ortamda giyilebilir. Ortadan fazla uzun ömürlü güzel ve zarif.
İlk koklamada aşk. Bu bana sabahları sınıfta duştan yeni çıkmış gibi kokan bir kişiyi hatırlatıyor. Eşsiz koku ama herkes ve anneleri buna sahip. Birinin üzerinde bunun kokusunu alırsan, Chloe olduğunu anlarsın. Temiz ve 15-80 yaş arası giyilebilir. Ömür yaklaşık 5 saattir ve yayılım orta düzeydedir. Çok bilindik bir koku.
Çok temiz. Hiçbir şey gerçekten göze çarpmıyor.
Bu çok temiz kokulu bir koku. Bana pahalı şampuanları hatırlatıyor.
Bu, bana banyodan çıkmamı hatırlatan son derece hoş bir parfüm. Sofistike ve kadınsı ve çok güvenli bir parfüm. Bu konuda benzersiz bir şey bulamadım ve kesinlikle tarif edildiği gibi cüretkar, baştan çıkarıcı veya geleneksel olmayan olarak sınıflandırmazdım ama yine de çok taze ve yumuşak klasik bir koku. Keyifli bir parfüm.
Bu parfüm hafif bir ilkbahar-yaz yağmuru gibi kokuyor. Cildimde kesinlikle seviyorum ayrıca gerçekten iyi bir uzun ömürlülüğe sahip. Gerçekten temiz ve zarif kokulu olduğu için ofis ve günlük kullanım için kesinlikle uygundur.
Şu anki imza kokum. Bana sabunla karıştırılmış taze gülleri hatırlatıyor. Bütçeniz sadece orta sınıf parfümler içinse, kesinlikle pahalı ve sofistike kokmanızı sağlayabilir. Ben hala Absolu versiyonunu tercih ediyorum çünkü o daha canlı ve temiz kokuyor ama yine de EDP ile aynı notaları taşıyor.
Chloe EDP yumuşak, narin, hafif meyvemsi, ilkbahar gündüzleri için mükemmel ve garip bir şekilde bağımlılık yapıyor. Cilde yakın, ofis için güvenli ve yeniden püskürtmem gerekmeden önce yaklaşık 4 saat kalıcılığı sürer. Zambaktan yeşil bir dokunuşla gül ve şakayık öne çıkıyor. Sedir ile karıştırılan liçi , havadar bir kalite yaratır. Manolya ve frezya arka planda sessizce otururken, küçük bir kehribar dokunuşu derinlik katar. Bu parfümü seviyorum, bu yüzden tekrar püskürtmeyi umursamıyorum. Çok güzel, çok kadınsı.
Sabunlu gül, bu kokuyu giymeyi severdim ama artık yeni şeyler bakıyorum.
Temiz bir çiçek kokusundan hoşlanıyorsanız, harika bir günlük koku. Bundan yumuşak sabunlu bir gül alıyorum ve onu çok seviyorum, birkaç saat boyunca cildime yapışan taze bir duş kokusu haline geliyor. Bu gerçekten narin bir koku ama bence yumuşak küçük bir gül gibi ve bundan gerçekten zevk alıyorum.
Çok güzel ve taze! İltifat alacak kadar güçlü ama asla baskın değil.
Bu kokuya bayılıyorum. En kadınsı kokudur. Çok yumuşak.
En temiz kokulardan biri. Otel sabunu, çiçek ve çamaşır deterjanı gibi kokuyor. Zararsız, ancak aşırı püskürtme yaparsanız rahatsız edici olabilir. Fazla püskürtürseniz, giysilerinize çok fazla yumuşatıcı koymuşsunuz gibi kokabilir. Başlangıçta bunu beğenmek istemedim çünkü derinlikten yoksun olduğunu düşündüm ama sadeliğinde güzellik var.
Bu parfümün neden bu kadar popüler olduğunu anlayabiliyorum. Nasıl kokacağını bile bilmeden internetten aldım ve geldiğinde koku çok tanıdıktı... Çünkü daha önce öğretmenler dahil birçok kadında koklamıştım.
Parfümleri ilk denemeye başladığımda bunu körü körüne anladım. Sephora'da konuştuğum bayan tavsiye etti ve hayal kırıklığına uğradım. Benim için çok çiçeksi.
Bu benim tüm zamanların en sevdiğim kokusu. Aynı anda temiz, sabunlu, pembemsi, keskin ve pudramsı ve her durum için uygundur. 2008'de piyasaya çıktığından beri benim imza kokum oldu ve giydiğimde her zaman iltifat alıyorum. Uzun ömür/yayılım harika.
Bu güzel, ama bir şişe almaya değmez. Eskiden daha çok severdim. Şimdi kokusunun büyük bir hayranı olmadığım bir yönü olduğunu görüyorum. Ne olduğunu pek bilmiyorum. Litchi'nin en sevdiğim nota olduğunu fark ettim ve ben de kehribarı çok severim, acaba şakayık benim hayran olmadığım bir şey mi? Sanırım bu nota bana itici geldi.
Heyecanı anlıyorum. Romantik ama yoğun. Çok şık, pembe, kadınsı. Beğendim
Bu muhtemelen her zaman tanıyabileceğiniz en ikonik koku. J'adore gibi, bu sadece zamansız, zarif, klas bir koku. Daha ucuza aldım yine de sattım çünkü ben sevmedim. Bilindik kokuları sevemiyorum.
Bu kokuyu yıllar boyunca birkaç kez kokladım ve beğenemedim.
Tüm zamanların en sevdiğim parfümlerinden biri. En büyük şişesini almak için sabırsızlanıyorum. Olumsuz yorumlarda var ama umurumda değil, o kadar taze ki keşke bir Chloé çamaşır deterjanı olsaydı. Bu kokuyu seviyorum. Seyahat spreyi aldım ve iki hafta içinde bitti gitti. Çok iyi parfüm.
Bunu giyen her kadını seviyorum, seksi ve davetkar kokacak...
Bu parfüm güzel ama benim kokum değil. Annemin bundan gerçekten hoşlanacağına eminim. Benim için, içindeki baskın, keşfedilebilir nota açıkça frezya, gül ve zambak kokusunu sadece hafifçe hissediyorum. Bu koku çok temiz, taze, hafif, beyaz çiçekleri ve yeni yıkanmış kıyafetleri andırıyor. Hiç müdahaleci değil. Bence oldukça karakteristik olmayan bir kokusu var. Göze çarpan bir parça değil. Varlığı çok hoş ama pek fark edilmiyor.
Şaşırtıcı bir şekilde bunu gerçekten seviyorum. Çünkü taze, hafif parfümlerden hoşlanmıyorum. Mis gibi bir gül, duştan yeni çıkmış gibi süper temiz kokuyor. Bu duş jeli kokusu/sabunlu kalıp sabun kalitesine sahip. Temizlik kokusu sevenler için diyebilirim.
Korkunç değil ama harika da değil. Bir süre sonra gerçekten koklayabildiğim tek şey gül oldu, bu üzücü çünkü bir çiçek hayranı olarak buradaki diğer çiçek notalarının karışımı için de heyecanlanmıştım.
İmza kokum. Çok temiz, güzel, kadınsı, zararsız dürüstçe her durumla iyi gider. Bu aynı zamanda cildimde (ve hatta giysilerde daha uzun süre) kalıcı olan nadir taze eğimli çiçeklerden biridir. Bir klasik.
Bunu bugün denedim ve çok güzel, romantik ve kadınsı bir koku. Temelde şakayık ve gül karışımıdır ve çok taze, güzel ve narin kokar. Gül kokusunu sevdiğim için Roses de Chloe'yi tercih ederim ama bu da kesinlikle çok etkileyici ve kesinlikle günlük olarak giyeceğim bir şey. Şişe de çok güzel ve hem şişe hem de koku basit ama zarif ve güzel. Benim üzerimde 4-5 saat kalıyor ancak 2 veya 3 saat sonra kokusu daha zor hissedilir / daha hafif oluyor.
Orta düzeyde performansa sahip zarif kadınsı çiçek kokusu. Her durumda güzel bir koku.
bu parfümü seviyorum, gül hayranı değilim ama gerçekten bu parfümde işe yarıyor. Süper kadınsı ve narin, taze çiçeksi, biraz sabunlu. Saldırgan değil ve her yaşta kullanılabilir.
Güzel bir gül kokusu hoşuma gidiyor ama arkadaşım kullandığı için biraz sıkıldım
Aldehitli, temiz gül. Sabunlu/çamaşırlık hissi veren gençken çalıştığım kuru temizleme dükkanı gibi koktuğunu söyleyebilirim. Harika kadınsı temiz koku.
Bu, yirmili yaşlarımdayken en sevdiğim kokuydu (şimdi hızla 40'a yaklaşıyorum) ve özellikle ılık bir bahar gününde veya serin bir yaz gününde, arada sırada hala tadını çıkarıyorum. Bana tatlı masumiyeti ve uçuşan elbiseleri hatırlatıyor ama 10 yıl önce çok popülerdi ve hemen hemen herkesin giydiği bir kokuydu bu yüzden imza kokusu olarak sevmiyorum.
Şu anki yumuşatıcım gibi kokuyor. Bu parfümü iyi yorumlardan dolayı kör satın aldım ve tamam yani özel bir şey yok sadece güzel çiçek kokusu ama hepsi bu 🤷🏻‍♀️ Tekrar mı satın alıyorsun? diye sorsalar cevabım hayır olur. Biraz duş jeli veya şampuan gibi kokuyor.
Buna olan nostaljim sınır tanımıyor. Bir yıl kadar sonra ilk kez püskürttüm ve halen yine çok hoş buluyorum. Bazıları bunun çığır açıcı olmadığını veya Nomade'ye kıyasla basit olduğunu söylüyor (bunu henüz denemedim) ama bir hafta önce bir kız onu giyerek yanımdan geçti ve yüzüme bir gülümseme getirdi. Ve mesele bu değil mi? :)
Her duruma uyan güzel parfüm. Tamamen rahatsız edici olmayan ve bir şekilde bana bir kaplıca gününde soğutulmuş bir bardak gevrek beyaz şarabı hatırlatıyor. İkinci şişemdeyim. Her zaman alırım.
Bu kokuyu seviyorum. O kadar zarif ve hoş ki. Gül kokuyor ve frezya ile vadi zambağı gibi notalar içeriyor. Hafif bir yaz yağmuru gibi çok taze. Ayrıca bana kurutucudan çıkan sıcak, taze çamaşırları hatırlattı. Bu nedenle Chloe gece gündüz ve her mevsim giyilebilir. Koku en az 6 saat kalıyor ve ertesi gün hala kıyafetlerimde hissediliyor. Uzun ömürlü olmasına rağmen rahatsız edici değil. Koku da zamanla değişmedi. Zamansız ve mükemmel bir imza kokusu olur. Tavsiye ederim.
Bu parfümü sevdim ama birkaç saat sonra kendimin rahatsız olduğunu ark ettim. Güzel bir kokusu var ama bence çok güçlü ve belirli bir süre sonra yoruyor. Çok az sıkmanız lazım.
Tamam kokuyor ve kalıcılıkta iyi hakkını yememek lazım ama bu parfüm gerçekten beklediğim gibi kokmuyor. Aldığıma pişmanım. Hediye edeceğim.
En belirgin şekli ile taze gül kokularını hissedebiliyorum. Bence bir başyapıt ve olumsuz yorumları görünce cidden şaşırdım.
Çiçekli bir parfüm ama kadınsı değil. Bu sadece sert diye nitelenebilir. Bir aroma yaratmıyor, ama bir koku sonuçta. Beğenilecek listemde olamaz.
Chloe markasının parfüm hariç her şeyini seviyorum. Kokularının hiçbiri işe yaramıyor. Bu, 90'ların ortasında bir saç spreyi gibi keskin kokuyor. Her seferinde başım ağrıyor. Şişe sevimli sadece.
Satın almaya karar verdiğimde ilk kullanımda bu parfümü neden bu kadar çok sevdiğimi anlamıyorum, Cidden ilk o zaman farklı kokuyordu. Benim bu parfüm ile sorunum, aşırı soğuk ve cansız kokuyor olması. Taze güller gibi kokmuyor, çok soğuk, bu noktada yapay kokuyor. Bana soğuk duşu hatırlatıyor. Güzelliğini anlıyorum ama sadece benim cildim ile uyumlu değil sanırım. Yine de nefret etmiyorum ve şişeyi bitireceğim. Sadece biraz daha şık hissetmek istediğimde, çok çekici değilken kullanayım diye düşündüm ama işe pek yaramıyor.
Bende bir tester mevcut ve bana sadece taze çamaşırları hatırlatıyor. Güzel ama bir parfüm olarak hoş değil.
Chloe Edp, 8 yıl önce düğünümde kullandığım için benim için çok özel. Yumuşak, pudralı, pembe kokulu. Harika bir koku.
Taze ve mis gibi bir koku. Süslü akşam yemekleri için de kullanılabilir ve çok sofistike.
Ne kadar güzel ve zarif bir çiçek tozu kokusu. Çiçek kokularına hayran değilim ama bu benim en sevdiğim çiçekli kokulardan biri. Onu kullanırken beni hayata pozitif başlatıyor ve güne çok iyi adapte oluyorum. Kendimi saf ve zarif hissediyorum. Bana baharı hatırlatıyor.
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER